8 800 775-65-06 (безкоштовно у РФ)

Лінія Балансу - це лінія, на якій би знаходилася ціна, якби не надходило нової інформації. Ми пам'ятаємо, що відповідно до першого закону Ньютона тіло буде рухатися рівномірно та прямолінійно у відсутності інших сил. Згідно Біллу Вільямсу, у відсутності нової інформації, рух ціни буде описуватися Чарівним осцилятором. 
 
Розглянемо конкретний приклад.
 

Покупці були слабші на другому барі в порівнянні з першим баром. Це доводить нижчий максимум другого бару. Чому продавці були сильнішими на другому барі ? Тому що на ринок надійшла нова інформація , яка  змінила співвідношення сил. Якщо покупці підбадьорилися та зможуть підняти ринок під час третього бару вище максимуму першого бару , то це означає , що відбулися сильні зміни в поведінці біржового натовпу , які є передвісником нашої угоди в рамках п'ятого виміру . У нашому випадку другий бар буде " базовим " .

Базовий бар для купівлі - це або поточний бар (тобто другий бар, коли ще не було третього бару), або самий останній з найнижчою вершиною (бар "B" після появи барів  з більш високим максимумом - бар "С"). Базовий бар для сигналу на продаж - це або поточний бар, або останній бар з найвищим мінімумом. 
 
Тепер, ми можемо сформулювати перші три постулату п'ятого виміру: 
 
Вивчайте графік справа наліво. 
 
Звертайте увагу тільки на максимуми, якщо шукайте сигнал на купівлю.
 

Звертайте увагу тільки на мінімуми, якщо шукайте момент для продажу.

Знайдіть базовий бар. Припустимо, ціна знаходиться вище Лінії Балансу. Для купівлі необхідний ще один новий максимум, якщо Ви йдете від Лінії Балансу,

та два нових максимуму, якщо Ви наближаєтеся до Лінії Балансу.

Іншими словами, для появи сигналу на купівлю нам необхідно всього лише, щоб ціна подолала максимум найближчого з попередніх барів з більш високим максимумом, ніж базовий бар.

Припустимо, що на екрані ми бачимо тільки перші бари  та всі попередні.

Барів номер 2 , 3 і т.д. ще немає. У цей момент бар номер 1 починає потрапляти під визначення базового бару на купівлю. Це буде поточний бар , який має максимум нижче попереднього бару. Суть сигналу на купівлю вище лінії балансу полягає в тому , що ми виставляємо відкладений ордер Бай Стоп на 1 піпс вище максимуму бару , який передував базовому бару (тобто бару номер 1 у нашому випадку) .
 
Далі , на графіку з'являється бар номер 2 , у якого максимум нижче , ніж у бару номер 1. Автоматично бар номер 2 стає базовим баром. Ми скасовуємо відкладений ордер виставлений у  попередньому випадку і виставляємо Бай Стоп на 1 піпс вище максимуму бару номер 1 (цей бар є попереднім базового бару - бару номер 2 ) .
 
Та ж сама процедура повторюється і на барі номер 3 і на барі " Б". Після появи бару " Б" він стає базовим баром , а відкладений ордер розташований на 1 піпс вище максимуму бару номер 3.
 
Далі з'являється бар номер 4 , але бар " Б " продовжує залишатися базовим , тому що якщо дивитися справа- наліво , то він буде першим баром з найменшим максимумом . Максимум бару номер 4 нижче , ніж рівень виставленого нами відкладеного ордера , тому ми ще не в ринку .
 
А ось поява бару номер 5 з максимумом більше, ніж максимум бару , що передував базовому , призвело до того , що наш Buy Stop спрацював і ми увійшли у ринок за "сигналом на купівлю вище Лінії Балансу" .
 
Білл Вільямс запропонував декілька способів установки Stop Loss ордерів : Якщо на ринку існує тенденція , то позиції треба закривати , якщо бар ціною закриття перетинає Зуби Алігатора ( червону лінію). На стрімко рухаючимся ринку в якості рівня для Stop Loss ордера використовуємо Губи Алігатора ( зелену лінію). Ринок визнається стрімким , якщо кут нахилу ціни більше кута нахилу зеленої лінії. Інший метод установки Стоп - лосс був розглянутий у курсі про зональну торгівлю.