8 800 775-65-06 (безкоштовно у РФ)

Розглянемо найпростіший вид об'єктів - горизонтальні та вертикальні лінії.

Вертикальні лінії рідко використовуються в реальній торгівлі - ними можна виділити лише якісь межі тренда та вони зазвичай використовуються для демонстрації.

Для встановлення вертикальної лінії клікніть на відповідну іконку в панелі інструментів і після цього натисніть в потрібному місці графіка. Ви можете виділити вертикальну лінію подвійним клацанням миші. Після цього, ви можете викликати контекстне меню, натиснувши на ній правою кнопкою миші та вибравти  пункт "Властивості".

З'явиться вікно, де ви можете змінити назву лінії, додати опис, а також змінити колір і форму лінії.

У вкладці "Параметри" ви можете змінити єдиний значущий параметр - час.

На вкладці "Відображення" ми можемо вибрати у яких таймфреймах вона буде показана.

Ви можете пересувати лінію прямо на графіку. Перед цим ви її повинні також виділити подвійним кліком  миші.

Все вищесказане також відноситься для горизонтальної лінії. 
 
Для її розміщення на графіку ви повинні натиснути на відповідну іконку або натиснути на вкладці "Вставка" та вибрати "Лінії" - "Горизонтальна лінія".
 

Виділити горизонтальну лінію також можна подвійним кліком  миші. Після цього її можна буде пересувати, або зайти в її налаштування.

Властивості аналогічні вертикальної лінії.

Найчастіше горизонтальну лінію використовують для того, щоб відзначити лінії підтримки та опіру. Лінія опіру - це зазвичай психологічно важлива лінія, яку ціна не може подолати.

Наприклад, в листопаді-грудні 2009 року Ціна євро тричі стосувалася рівня "один, п'ять тисяч сто п'ятьдесят", але не змогла його подолати, після чого почалося падіння.

Лінія підтримки - це зазвичай психологічно важлива лінія, нижче якої ціна не може впасти.

Разом вони утворюють канал, у якому ціна може перебувати досить довго.

Скажімо, протягом листопада-грудня 2009 року курс євро не міг впасти нижче ніж один, чотири тисячі вісімсот, хоча кілька разів наближався впритул до даного рівня.

У даному випадку ми можемо говорити про те, що ціна рухалася у горизонтальному каналі. При цьому ми бачимо, що при пробитті цього каналу ціна відразу ж різко пішла вниз, подолавши за три місяці більше тисячі чотирьохсот піпсов (євро впало більш ніж на 10% від своєї ціни).

Лінії підтримки-опіру можуть стати важливою частиною вашої стратегії.