8 800 775-65-06 (безкоштовно у РФ)

Для встановлення  Індикатора Моментум на графік, натиснемо кнопку Індикатори на панелі інструментів та в меню виберемо осцилятор - Моментум

Після цього, з'являється вікно, де ми можемо змінити властивості  індикатора. Ми можемо вибрати період усереднення, метод, закріпити максимум і мінімум, а також змінити візуальні налаштування.

У методі ми вказуємо ціни, до яких застосовується індикатор. Це ціни закриття, відкриття, максимуму, мінімуму або їх різні зв'язки.

Індикатор Моментум (Темп) вимірює величину зміни ціни за певний період. У класичній літературі сигнал до купівлі виникає, якщо індикатор утворює западину та починає рости;

а сигнал до продажу - коли він досягає піку та повертає  униз.

Моментум, як осцилятор використовується не так часто. Вкрай високі або низькі значення індикатора темпу припускають продовження поточної тенденції, а не розворот як у інших осциляторів.

Як видно , індикатор багато в чому просто повторює ціну , будучи її « погіршеної » версією . Тому індикатор Моментум використовується вкрай рідко. Як осцилятор він явно програє такими індикаторами , як Стохастик і МАКД , а як трендовий індикатор програє по інформативності навіть ковзної середньої.
 
Даний індикатор корисний лише для початківців трейдерів , які ще « не вірять очам своїм»  та їм потрібно підтвердження , чи дійсно ціна йде вгору , а не униз.
 
Моментум розраховується за такою формулою: де Ц - остання ціна закриття , а Ц Ікс - ціна закриття ікс днів тому.
 

При обчисленні Моментум, ми пропускаємо ікс барів, відкидаючи цю інформацію як непотрібну. Це дещо згладжує шуми, однак така груба фільтрація може призводити (та постійно призводить) до істотних спотворень.